•  
Kemoterapi ve marijuana birlikte; elmalı turta ve Chevrolet gibidir. – Breaking Bad
Önerilen Diziler
Çoğumuz bol heyecanlı içinde bol bol aksiyon barındıran nefes kesici senaryoları izlemeye bayılıyoruz. Yurtdışında kanallar ve platformlar arasında her geçen gün büyüyen rekabet ve bu rekabetten doğan onlarca kaliteli proje de bizim hangi diziyi izlemeye karar vermemizi biraz zorlaştırıyor. Rdizi.com vasıtasıyla siz de istediğiniz diziyi istediğiniz zaman izleyebileceksiniz. Bizde bu yazımızda kafasında bu sorunlarla boğuşan okuyucularımıza rdizi.com sitemizde yer alan bazı güzel tavsiyeler vermek istedik.

Rdizi.com'da Bulunan Aksiyon Dizileri


Fringe


Listemize ilk olarak, 2008-2013 yılları arasında yayınlanan ve 5 sezondan oluşan Fringe dizisiyle başlıyoruz. Ülkemizde “Sınır Bilimi” olarak adlandırılan bu dizi gerçekten de yayınlandığı döneme damga vurmuş dizlerden bir tanesidir. Dizi bir FBI ajanı olan Olivia Dunham’ın yaşanan bir takım sıra dışı olayları çözebilmek için yine sıra dışı profesörümüz Walter Bishop'tan yardım istemesiyle başlıyor. Olivia, Walter ve Peter üçgeninde yaşanan bu dizide telepati, genetik mutasyonlar gibi çok farklı konularla karışılacaksınız. Bugün adate bir klasik haline gelen bu diziyi ve efsane profesörümüz Walter Bishop’u keyifle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

The Umbrella Academy


Kendiyle aynı ada sahip çizgi romanından uyarlanan bu dizi Netflix tarafından diziye uyarlanmış bir şekilde karşımıza çıkıyor. 2 sezonunu bulunan bu dizinin Netflix tarafından 3. Sezon onayı aldığını söylemekte de fayda var. Platformun sevilen dizilerinin başında gelen The Umbrella Academy çok zengin ve gizemli bir mucit olan Sir Reginald Hargreeves tarafından evlat edinilen 7 olağanüstü güce sahip çocukların hikâyesini bizlere sunuyor. Bunda ne var diye düşünmeyin hikâye bundan çok daha fazlası. 7 olağanüstü güce sahip ve birbirinden tamamen farklı 7 kardeşin büyümelerine ve yaşantılar tanık olacağınız bu hikâye sizi çok şaşırtacak.

The 100


Kass Morgan'ın aynı ismi paylaşan kitap serisinden uyarlanmış olan bu dizinin ilk bölümü 2014 yılında yayınlanmış ve 7. Sezonuyla beraber final yapmıştır. The 100 başlangıç konusu olarak bir nükleer felaketi konu alıyor. The 100’ün ütopyasına göre dünyanın başına 97 yıl önce gelen nükleer savaş neticesinde artık kaynaklar kendini tüketiyor ve yaşanacak bir dünya kalmıyor. Uzayda bulunan 12 uzay istasyonu bu felaket sonrası bir araya gelerek yeni bir yaşam inşa ediyor. İşte dizi tam da burada başlıyor dünyanın yaşanır bir hale gelip gelmediğini öğrenmek isteyen insanlar 100 genç mahkûmu dünyaya göndermeye karar veriyor. İsmini buradan dizi bizlere bu gençlerin başından geçenleri ve yenidünya da sürdürdükleri yaşam mücadelesini anlatıyor.

The Witcher


Eğer içinizde bilgisayar oyunlarına meraklı olanlarınız varsa bu ismi muhtemelen çok önceden duymuştur. Evet, bu hikâye Rivyalı Geralt hakkında. The Witcher kitapları çıktıktan sonra oyunu yapılan ve bu anlamda oyun sektörünü sarsan başarılı bir yapıt olarak karşımıza çıkıyor. Netflix de bu popülariteyi dizi haline getirmeye karar verdi başrolünde Henry Cavill ile tam anlamıyla gönüllerimiz fethetti. Platformun en yüksek bütçeli işleri halinde yer alan diziye bütçe açmak için Netxflix çok sevilen bazı dizilerini dahi iptal etmişti. Dizi yayınlandıktan sonra milyonlarca kişi tarafından seyredilmiş olsa da, Netflix’in neden bu diziye bu kadar yatırım yaptığını da anlamayan kişiler çoğunluktaydı. Sizde en iyisi diziye bir şans vererek hangi tarafta olacağınızı kendiniz belirleyiniz.
Diziyi izleyecek olanların, konunun büyülü bir evrende yaşayan cadı avcısı Rivyalı Geralt’ın başına gelenlerini ve yaşadıklarını farklı bir olay ve zaman olgusuna sahip olarak dizi de anlatıldığını unutmamasında fayda var.

Prison Break

Son önerimizde gerçek bir efsane haline dönüşen ve çoğu insana göre aksiyon dizilerinin olmazsa olmazı haline gelen zekasına her izleyişimizde hayran olduğumuz Michael Scofield ve kardeşi Lincoln Burrows hakkında. Evet aranızda izleyenleriniz olduğu kadar muhakkak daha başlamamış olanlar da vardır. Onlara tavsiyemiz kendilerini bu kaçış dünyasına bırakmaları.
Haksız yere idama mahkum edilen kardeşi Lincoln için bir hapishaneden kaçış planı kurgulayan Michael Scofield ve onların bu maceralarına tanıklık edecek ekibin başına gelenleri bir çırpıda izleyecek ve kendinizi bir sonraki bölüme geçmekten alıkoymayacaksınız.