•  
Hızlı kadınlar ve yavaş atlar hayatını mahvederler. – Peaky Blinders
Önerilen Diziler
İzlerken olay örgüsü ile bizleri kendine hayran bırakan her bölümüne kendimizi kaptırdığımız bir sonraki bölüme ise adeta uçarak geçiş yaptığımız yapımlardır bilim kurgu dizileri. Tamamen kendine has bir evrende kendine özgü gerçekliklerle yaşanan bu hikâyeleri hepimiz çok seviyor bazen de “Bu kadar da olmaz ama ya...” diyerek beynimizi zorluyoruz. İşte bizde büyük bir keyifle izleyebileceğinizi düşündüğümüz bu dizilerden bazılarını sizler için seçtik ve biraz anlatmaya çalıştık.

 The Rain: Yağmurla Beraber Gelen Virüs

Yapımcılığını Netflix’in üstlendiği The Rain bir Danimarka’da çekilmiş bir İskandinav dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Şu an için yayınlanmış 3 sezonu bulunmakta. The Rain dizisinin konusu yağan yağmurlar ile birlikte etrafa ölümcül bir virüsün yayılmasıyla başlıyor. İçeriğinde çok tehlikeli maddeler barındıran bu yağmur İskandinavya’nın çok büyük bir bölümünü etkilemiş ve çoğu insan hayatını kaybetmiştir. Dizi yaşanan bu felaketten 6 yıl sonra 2 Danimarkalı kardeşin kendilerine güvenli bir bölge aramasıyla başlıyor. Bu kardeşler, çıktıkları yolculukta ve hayatta kalma mücadeleleriyle son ana kadar sizleri heyecana sürüklemeyi başaracaklardır.

The OA: Ölüm Aslında Bir Başlangıç

7 yıl önce evden kaybolan görme engelli genç bir kadın Prairie Johnson’ın macerasını anlatan bu dizi bizlere oldukça farklı bir hikâye sunmaktadır. Bu genç kadın ortadan kaybolduğu andan sonra geçen yıllara dair hiçbir şey hatırlamamaktadır ve bu durum kendisini intihara kadar sürüklemiştir. Kaldırıldığı hastanede ailesiyle karşılan Prairie’nın ailesi onda bir değişiklik olduğunu anlar. Çünkü genç kadın artık görebilmektedir. Hikâye ilerledikçe farklı boyutlara ve bir sürü akıl almaz deneylere şahit olacaksınız.

Colony: Bir İstila

Dizinin başrollerinde Lost dizisiyle tanıdığımız Sawyer karakteriyle hepimizin gönlünü fetheden Josh Hollaway ve Prison Break ile hayatımıza giren Sarah Wayne bulunmakta. Dizinin konusuna gelecek olursak oldukça ütopik bir konu bizleri bekliyor. Los Angeles uzaylılar tarafından işgal edilmiştir ve dış dünyayla iletişimini kesmek için etrafı yüksek duvarlarla örülmüştür. İnsanlar normal yaşamlarına devam etmektedir ancak tek bir şart vardır; Koloninizin belirlediği kurallar dışında hareket etmek yasaktır. Aksi takdirde cezalarına katlanmış olursunuz Şehir işgal edilirken çiftimizin oğulları örülen duvarların ardında kalmıştır ve aileleri parçalanmıştır. Oğullarına kavuşmak için mücadele veren bu çiftin hikâyesini izlerken sizde bulunduğumuz dünyayı sorgulayacaksınız.

Dollhouse: Gerçekten Mümkün Olabilir mi?

Çok bilinmeyen gizli kalmış dizilerden birisidir Dollhouse. Kendi yapmış oldukları anlaşmalarla bir gurup insan eve kapatılmıştır. Bu eve girerlerken de beyinleri, kendi kişilikleri makinalar tarafından silinmektedir. Bu kişilere Dollhouse müşterileri tarafından özel olarak istenilen karakterler yüklenmektedir. İnsanlar bazen kaybettikleri birisinin kişiliğine bürünmeleri için, bazen de kendilerine istedikleri karakter de bir arkadaş oluşturmaları için ekibe para ödemesi yapıyor. İnsanlar kendilerine her gün yüklenip silinen karakterlerden oldukça etkilenmekte ve karakterler silinse dahi bilinçaltlarında o acıyı yaşamaya devam ediyor. Yani sistem bir süre sonra kendiyle çelişerek arıza vermeye başlıyor. Zamanla FBI tarafından şüphelenilen ve araştırılan bu oluşum sizlere çok farklı bakış açıları sunacak ve acaba bu ileride mümkün olacak mı diye geleceği sorgulamanıza yol açacaktır. Dollhouse dizisini rdizi.com adresimizden de rahatlıkla takip edebiliriniz.İşte Rdizi.com sitemizde bulunan ve istediğiniz zaman keyifle seyredebileceğiniz diğer Bilim Kurgu Dizilerini de sizler için derledik.
 • Bitten
 • The Leftovers
 • Upload
 • V Wars
 • Swam Thing
 • See
 • Stargirl
 • Into the Night
 • American Gods
 • WandaVision
 • Supergirl
 • Robot