•  
Sana seni sevdiğimi söyledim. Meğerse birine söylenebilecek en kötü şeymiş. – How I Met Your Mother
En Çok İzlenenler
Yabancı Diziler
İşledikleri konular, çekim teknikleri, ortaya konan oyunculuklar ve tabi ki en önemli artılarından birisi olan cazip bölüm süreleri... İşte bunların hepsi ve daha fazlası çoğumuzu yabancı dizi izlemeye yönelten sebeplerden yalnızca bir kaçı. Hal böyle olunca ve oldukça da fazla seçeneklere sahipsek bazen hangi diziye başlamamız gerektiğine pek karar veremiyoruz. İşte bizler sizler için bazı dizileri bir araya getirdik. Umarız içlerinden kendi zevkinize uygun izlemediğiniz bir dizi bulabilirsiniz.

Firefly Lane

 Kristin Hannah tarafından yazılan bir kitaptan uyarlama olan ve Netflix tarafından dizisi çekilen bu yapım izlerken içinizi sıcacık edecek bir dostluk hikâyesini bizlere sunuyor. Tully Hart ve Kate Mularkey’in lise çağlarında başlayan ve yıllar içinde sarsılmaz bir kardeşliğe dönüşümünü bizlere izleten bu hikâyeyi izlerken herkesin kendinden bir şeyler bulabileceğini düşünüyoruz. Bu hikâye biraz sen biraz ben ve biraz da hayatla ilgili aslında. Umuyoruz ki herkes hayatında en az bu kadar güvenip sevebileceği bir dosta sahip olur.

12 Monkeys

Evet, bu ismi daha eskilerden hatırlayanlarınız olabilir. Dizi 1995 senesinde çekilen aynı isimdeki filmden esinlenerek çekilmiştir. 2035 senesinde başlayan dizide bir virüs salgını sonucu dünyadaki nüfusun çok büyük bir kısmının ölmesi sonucu insan ırkı ve hayatı tehlikeye girmiştir. Bu durumu tersine çevirmek isteyen bilim insanları bir zaman makinası icat ederler ve seçtikleri bir kişiyi geçmişe salgının yayılmasını önlemek için gönderirler. Evet, başlangıç konusu olarak çok sıradan görünse de geçen her bölümde diziye daha çok bağlanıyorsunuz. Ve aslında geçmişte yaşanan olayların aslında yapılan bu seyahatlerden kaynaklandığını müthiş bir uzay-zaman sürekliliğinde seyrediyoruz.

Shadowhunters

Cassandra Clare tarafından yazılan ve dünya genelinde milyonlarca okura ulaşan Ölümcül Oyuncaklar serisinden esinlenerek çekilmiştir. Dizide Nefilim olarak adlandırılan üstün bir ırk olan Gölge Avcıları’nın maceraları başrol Clary Fray ekseninde anlatılıyor. Kendilerini Nefilim olarak tanımlayan Gölge Avcıları melek kanından gelmektedir ve asıl görevleri masum insanları bu gölgeler dünyasından, iblislerden, vampirlerden korumaktır. Sizin de diziyi izlerken Gölge Avcıları Jace, Alec, Isabelle ve Baş Büyücü Magnus Bane ile bu farklı dünyayı sevip benimseyeceğinizi düşünüyoruz. İlk sezonun da beklentilerin altında kalsa da ilerleyen sezonlarda dizi daha da gelişiyor ve bu konuları seven izleyicilerden de bir şansı hak ediyor.

Fate: The Winx Saga

Bu hikâyede, Alfea adlı sihirli bir okulda geçen beş perinin hikâyesine tanık oluyorsunuz. Bir dönemin efsane çizgi filmi Winx’ten uyarlanan ve Netflix tarafından çekilen bu dizi bizlere bazı farklılıklar da sunuyor. Çizgi filmdeki karakterler tam olarak yansıtılamamış olsa da ve aslında bu durumun çoğu seyirci tarafından hoş karşılanmamış olsa da Netflix diziye 2. Sezon onayını verdi bile. Kafasını böyle konularla dağıtmak isteyen izleyiciler bu diziyi beğenecektir. Fate: The Winx Saga, izlerken sizi çok yormayan bir hikâyeye sahip.

Home for Christmas

Kar, kış ve Noel temalı dizi izlemek isteyenler için Home for Christmas tam bir biçilmiş kaftan. Netflix tarafından çekilen bu dizi bir Norveç yapımıdır. Ve Norveç’in o soğuk havasını, kendine has o kış sporlarını bizlere çok güzel hissettirmektedir. Dizide işlenen konuya gelecek olursak başrolümüz Johanne, yaşı ilerledikçe ailesi tarafından bir erkek arkadaş bulmaya zorlanması ile başlıyor. Johanne hastanede çalışan ve tamamen kendi kendine yetebilmeyi hedefleyen bir kadındır. Johanne’nin ailesinden gelen yoğun ısrarları karşısında kendisine Noel için bir eş aramaya karar vermesiyle başlıyor. Johanne’nin yeni insanları tanırken hissettiği zorlukları, kendinden emin olma mücadelesini ve iç çatışmalarını izlerken kendinizi onun yerine koyuyor ve onunla beraber sizde öğreniyorsunuz. İşte Sitemizde bulunan bazı önemli diziler;SuperGirlYoung RockBreeders Rick And Morty Paradise CityThe Equalizer Harrow Pretty Hard CasesPeaky BlindersNew AmsterdamResident Alien